Wyjazd I

Uczestnicy wycieczki około godziny 11:00 przybyli pod Muzeum Marii Skłodowskiej – Curie. Muzeum znajduję się przy ulicy Freta 16. Przed przystąpieniem do zwiedzania muzeum uczniowie uczestniczyli w projekcji filmu pod tytułem:”Maria”, reżyser: K. Szmagier, czas projekcji to 45 minut. Z filmu uczniowie dowiedzieli się o życiu Skłodowskiej, o dzieciństwie i młodości w Polsce, o Paryżu, gdzie Skłodowska studiowała i spędziła dorosłe życie. 
 Następnie uczniowie przeszli do sal, w których mogli oglądać wiele rekwizytów związanych z życiem i pracą Marią Skłodowską – Curie. Uczniowie mogli zapoznać się z dużą ilością zdjęć Skłodowskiej, jej rodziny oraz zdjęcia w czasie pracy w laboratorium i w czasie wykładów. Można było obejrzeć wiele przedmiotów z życia codziennego, które otaczały Marię. 
Uczniowie z dość dużym zainteresowaniem przyglądali się wystawie poświęconej wspaniałej noblistce, zwłaszcza interesujące były notatki z prowadzonych doświadczeń oraz z obliczeń towarzyszącym pomiarom i analizom chemicznym.
W muzeum można było nabyć wiele ciekawych książek poświęconych Marii Skłodowskiej – Curie, jej odkryciom oraz wpływowi jej odkryć na współczesną fizykę i chemię. Można też było znaleźć książki dotyczące energii jądrowej i promieniotwórczości oraz filmy DVD dotyczące życia i pracy naukowej.